SPOR

Güncelleme: 05 Şubat 2017 Pazar 16:10:02

Bu Yazı 1914 Kişi Tarafından Okundu | 1 Defa Yorumlandı
Bafra Belediyesi GSK 1. Turu şampiyon bitirdi
.
. .

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Erkekler Basketbol Ligi (EBBL) 9. Grupta mücadele eden Bafra Belediyesi GSK, Trabzon Basket Gelişimi 69-53 yenerek 1. turu şampiyon bitirdi.


Bafra Belediyesi GSK Basketbol takımı, bu hafta kendi evinde çok önemli bir maça çıktı. 1. turun son maçında ligin tepesindeki iki takım karşı karşıya geldi. Kazananın 2. tura seri başı olarak çıkacağı maç her iki takım içinde çok önemliydi.
Maç Yeni Bafra Spor Salonunda oynandı. Maçı Bafra Belediyesi GSK Başkanı Yusuf Danışmaz ve yöneticiler ile az sayıda seyirci izledi.
Seyircinin azlığında salonun şehre olan uzaklığı etkili oldu. Seyircinin büyük bir kısmı da Trabzon takımında 55 numaralı forma ile oynayan Ogün`ün Bafra`daki ailesi ve yakınlarıydı.

Trabzon Basketbol Gelişim maça hızlı başladı ve sürekli önde oynayarak 1. periyodu 14-17 bitirdi. 2. periyot başa baş bir mücadele şeklinde geçti. Biraz daha iyi oynayan Bafra ekibi 2. periyodu 15-14 bitirdi ve maçın ilk yarısı 31-29 Trabzon ekibinin üstünlüğü ile sona erdi.

2. yarıya Bafra ekibi fırtına gibi girdi. Bütün sporcuların devleştiği maçta, rakip takım sadece 11 sayı üretebildi ve Bafra ekibi 3. periyodu 22-11 önde tamamladı.

Son periyot 51-42 Bafra ekibinin üstünlüğü ile başladı. Hız kesmeyen Bafra ekibi rakibine hiç şans tanımayarak son periyotta 18 sayı üretti ve maçı 69-53 kazandı.

Lig boyunca liderliği kimseye bırakmayan Trabzon ekibi, 1. turun ilk maçında liderliği Bafra`da bıraktı.

Maçın sonunda sporcular sevinçlerini seyirci ve arkadaşları ile paylaştı.

Bafra Belediyesi GSK Antrenörü Nizamettin Taşçı, “Tüm sporcu arkadaşları kutluyorum. Müthiş bir mücadele örneği sergileyerek lider Trabzon`u yendiler. Şimdi, 2. Tur maçları için avantaj yakaladık. Yarın kuralar çekilecek ve maçlar devam edecek. Tüm Bafralıları basketbol maçlarımıza davet ediyorum.”    dedi.

 


Kapat
Kapat

“Düşüncelerine katılmıyorum, ama o düşüncelerini söyleme hakkını, hayatımın sonuna kadar savunurum.” Voltaire.

1
Onaylı
0
Onaysız
Kapat

Yorumunuz

BAFRA YAZARLAR

Bütün Yazarlar