Bu Yazı 2539 Kişi Tarafından Okundu | 0 Defa Yorumlandı
Samsun Büyükşehir Belediyesi Bafra Mezbahası kararını verdi
. .

Turan Çakır: “Eksikliğin farkındayız, gidereceğiz”


Mezbahaların bakanlığın direktifleri doğrultusunda kapatıldığını ve eksikliğin farkında olduklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır,

“Samsun`da Tekkeköy ilçesinden bir mezbaha var. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Avrupa Birliği Uyum Yasalarına uygun olmadığı için diğer mezbahaları kapatma tebliğinden dolayı kapandı.

En son Bafra ve Alaçam mezbahaları kapandı. Biz Bafra`daki mezbahayı Büyükşehir Belediyesi olarak bakanlığın tebliğine uygun hale getireceğiz.

Merkezde özel sektörün 1 tane ve Tekkeköy`de belediyenin 1 tane mezbahası var. İç bölgede Havza`da özel sektörün bir mezbahası var. Vezirköprü`de de 1 mezbaha var.

Bafra`daki mezbaha için 600 bin TL`lik bir yatırım yapılması gerekiyordu. Onun kararını aldık. Batıdaki ihtiyacı karşılamış olacağız.

Batıda Bafra merkez olacak. Samsun`da özel sektör ve Tekkeköy, iç bölgede de Havza ve Vezirköprü ihtiyacı karşılayacak. Adalar mevkisinde bir mezbaha yeri ayarladık. 5-6 yıldır duruyor.

Özel sektörden buranın yapılmasıyla ilgili bir talep geldiğinde oradaki tahsisi yapacağız. Bugüne kadar talep gelmedi. Biz belediye olarak bu eksikliğin farkındayız. En kısa zamanda gidereceğiz” ifadelerini kullandı.
Kapat
Kapat

“Düşüncelerine katılmıyorum, ama o düşüncelerini söyleme hakkını, hayatımın sonuna kadar savunurum.” Voltaire.

0
Onaylı
0
Onaysız
Kapat

Yorumunuz

BAFRA YAZARLAR

Bütün Yazarlar