Video Haber

18 Kasım 2016 Cuma 18:21:54

                                   

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz`a dertlerini anlatma fırsatı bulamayan Yörükler sakinleri, amatör bir ruhla, dramatik bir video hazırlayarak seslerini duyurmaya çalıştı.


Yörükler Beldesi yeni Bütünşehir yasası ile Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlanmış, bu yasa kapsamında Kızılırmak Deltası`nın yönetimi de Büyükşehire geçmişti.
Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kızılırmak Deltası`nı korumak ve geliştirmek adına çalışmalar başlatmış bu kapsamda Deltadaki kaçak yapıları yıkma kararı almıştı ve tapusuz binaları da yıkmıştı.
Başkan Yılmaz, 77 Nolu parsel olarak bilinen tapulu araziler üzerindeki evleri de kaçak oldukları gerekçesi ile yıkma kararı aldı.
Yılmaz`ın mahkemesi devam eden evleri, mahkeme kararını beklemeden yıkma kararı alması kamuoyunda tepki almış ve ev sahiplerinin lehine kamuoyu oluşmasına sebep olmuştu.
Son olarak mahkeme yıkım kararından bir gün önce yürütmeyi 1 aylığına durdurma kararı aldı.

AKP İl Başkanının Yörükler`e gelmesi ve evleri görmesi ev sahiplerinde yeni bir umut oluşturdu.

Yörükler`deki ev sahipleri, “Yörükler Mağdurları Kamuoyu Aydınlatma Platformu”    oluşturarak haklarını aramaya, dertlerini anlatmaya çalışıyor.

Kapat
Kapat


5
Onaylı
0
Onaysız
Kapat

Yorumunuz